16.5 C
Kaunas
2024 / 06 / 25

Mažieji klaipėdiečiai džiaugiasi dar dviem naujai atvertomis žaidimų aikštelėmis

Ar jau skaitėte?

Šiandien Tauralaukyje, Klaipėdos gatvėje, mažiesiems lankytojams atverta nauja, šiuolaikiška vaikų žaidimų aikštelė. Ji įrengta gyventojų iniciatyva – pateikus pasiūlymą iš Savivaldybės biudžeto finansuojam dalyvaujamajam biudžetui.

- Reklama -

Naujoje vaikų žaidimo aikštelėje apsilankiusį Klaipėdos miesto merą Arvydą Vaitkų maloniai nustebino kokybiškai įrengta vaikų žaidimo aikštelė ir vaikai, kurie džiaugėsi naujais įrenginiais. Pirmieji naująją vaikų žaidimo aikštelę išbandė netoli įsikūrusios Tauralaukio progimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes lankantys vaikai, taip pat mažieji, į aikštelę atėję su tėveliais ar močiutėmis. Mamos džiaugėsi, kad pagaliau vaikai turės kur turiningai praleisti laisvalaikį, nes šiame mikrorajone vaikų žaidimo aikštelės labai trūko.

Vaikų aikštelė.

Prieš kelias dienas, birželio 13 d., mažiesiems klaipėdiečiams atverta vaikų žaidimo aikštelė pietinėje miesto dalyje, I. Simonaitytės gatvėje. Kaip ir vaikų žaidimo aikštelė Klaipėdos gatvėje, ji taip pat yra prieš dvejus metus Klaipėdoje startavusio dalyvaujamojo biudžeto projektas, atsiradęs aktyvių mikrorajono gyventojų dėka. Šis projektas – vienas iš trijų, už kuriuos tuomet buvo atiduota daugiausiai balsų.

„Už naująsias vaikų žaidimo aikšteles tų kvartalų gyventojai turėtų padėkoti aktyviems savo bendruomenių nariams, kurie pateikė paraiškas iš miesto savivaldybės lėšų finansuojamam gyventojų iniciatyvų konkursui – dalyvaujamajam biudžetui. Tai tik du pavyzdžiai, kokius gražius ir naudingus dalykus galima sukurti, svarbu, kad klaipėdiečiai turėtų idėjų ir įdėtų pastangų pristatyti jas. Naudodamasi proga, kviečiu gyventojus generuoti naujas idėjas, kurios pagerintų jų gyvenamąją aplinką, nes dar šį rudenį planuojama pakviesti miestiečius siūlyti naujas idėjas dalyvaujamajam biudžetui“, – kvietė meras Arvydas Vaitkus. Jis ragino klaipėdiečius būti kūrybiškais – drąsiai svajoti apie originalius sumanymus ir teikti infrastruktūrinius pasiūlymus.

Pagal projektą pavadinimu „Simonaitytės vaikų žaidimo aikštelė“ įrengtą vaikų žaidimo aikštelę tikėtasi atverti 2022 m. rudenį, tačiau dėl papildomų darbų (drenažo įrengimo) darbai užsitęsė. Senos žaidimų aikštelės vietoje, ties daugiabučiais namais I. Simonaitytės g. 16 ir 18 (Reikjaviko parke prie Simonaitytės kalno), sukurtos saugios sąlygos žaisti pietinės miesto dalies vaikams, sukurta laisvalaikio vieta jų tėvams ir seneliams. Papildomai iš savivaldybės lėšų bus atnaujinti pėsčiųjų takai aplink aikštelę.

Vaikų žaidimo aikštelės Klaipėdos gatvėje (ties 26 ir 28 namais) įrengimas miestui kainavo 48 tūkst. eurų (bendras plotas 300 kv. metrų), „Simonaitytės vaikų žaidimo aikštelė“ (bendras plotas 400 kv. metrų) – 58 tūkst. eurų.

- Reklama -

Vaikų žaidimo aikštelėse įrengti daugiafunkciai patrauklių spalvų įrenginiai, lavinantys kognityvines ir motorines vaikų funkcijas (sūpynės, karuselės, batutas), taip pat – neįgaliems vaikams skirti įrenginiai, smūgį silpninanti danga – apsauga nuo kritimo.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos informacija

Daugiau šios dienos įvykių ir nutikimų

spot_img