-2.1 C
Kaunas
2025 / 01 / 21

Palangos oro uoste sulaikytas krepšys iš Amsterdamo

Ar jau skaitėte?

Prieš mėnesį muitinės pareigūnai sulaikė tarptautiniu mastu saugomos rūšies kriauklę, kurią bagaže gabenosi iš užsienio grįžtantis keliautojas.

- Reklama -

Radinys pastebėtas Palangos oro uoste rentgeno kontrolės sistema patikrinus iš Amsterdamo atskridusio Lietuvos Respublikos piliečio registruotą bagažą. Bagažo savininkas paaiškino, kad kriauklę rado viešėdamas Šventojo Martyno saloje. Pareigūnams kilo įtarimų, kad kriauklės rūšis gali būti saugoma, tačiau įvežimui į Lietuvos (Europos Bendrijos) teritoriją privalomų CITES sertifikato ir kitų dokumentų pilietis nepateikė ir kriauklė buvo sulaikyta.

Muitinės pareigūnas tikrina bagažą rentgeno kontrolės sistema. Nuotrauka iš socialinių tinklų.
Muitinės pareigūnas tikrina bagažą rentgeno kontrolės sistema. Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Siekdama objektyviai ir visapusiškai išsiaiškinti kriauklės gabenimo teisėtumo aplinkybes Klaipėdos teritorinė muitinė kreipėsi konsultacijos į Gamtos tyrimų centrą. Šio centro specialistai pateikė išvadą, kad sulaikyta ir ekspertizei pateikta kriauklė priklauso didžiosios strombidės (Strombus gigas) pilvakojui moliuskui. Ši rūšis yra įtraukta į Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvenciją. Laikantis Reglamento nuostatų, norint į Lietuvą įvežti didžiosios strombidės (Strombus gigas) kriauklę, būtina turėti kilmės šalies išduotą CITES sertifikatą ir kitus dokumentus.

Asmuo galimai įvykdė administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 303 str. 1 d. Už tai gresia bauda nuo 150 iki 750 eurų ir neteisėtai gabentos prekės konfiskavimas.

Muitinės pareigūnai sulaikė egzotišką kriauklę. Nuotrauka  Muitinės departamento nuotrauka.
Muitinės pareigūnai sulaikė egzotišką kriauklę. Nuotrauka Muitinės departamento nuotrauka.

Į CITES konvencijos priedus yra įtrauktos laukinės faunos ir floros rūšys, kurioms gresia arba gali grėsti pavojus, arba kurios yra tokios retos, kad dėl bet kokio masto prekybos kiltų šių rūšių išnykimo pavojus. Įsigaliojus CITES konvencijai, pasaulio muitinėms buvo pavesta vykdyti tarptautinės prekybos nykstančiais augalais bei gyvūnais ar jų dalimis kontrolę, jų gabenimo per valstybių sienas teisėtumą.

Muitinės departamento informacija

Daugiau šios dienos įvykių ir nutikimų

spot_img