16.5 C
Kaunas
2024 / 06 / 25

Pasieniečiai sulaikė Kretingos rajone gyvenančią sutuoktinių porą su pusę tonos skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą

Ar jau skaitėte?

Šiaulių rajone pasieniečiai sulaikė Kretingos rajone gyvenančią sutuoktinių porą, kuri mikroautobusu vežė daugiau kaip pusę tonos skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą. Atlikę kratą poros namuose pasieniečiai ten aptiko įmantrią slėptuvę – pastumta mūrinė siena atsidarė lyg nedidelės durys. Už jų buvo slepiama dar ketvirtis tonos nelegalaus alkoholio.

- Reklama -

Ketvirtadienį Šiaulių rajone, kelyje Šiauliai–Palanga, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Šiaulių pasienio užkardos pasieniečiai kartu su Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnais patikrinti sustabdė mikroautobusą „VW Transporter“. Automobilį lietuviškais registracijos numeriais vairavo jo 55-erių savininkas. Kartu vyko ir 52-ejų kretingiškio žmona.

VSAT pareigūnai jau turėjo informacijos, kad šiuo mikroautobusu gali būti gabenamas nelegalus krovinys.

Sustabdytame automobilyje pasieniečiai aptiko 660 litrų skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą.

Tęsdami tyrimą, jie atliko kratą sulaikytos poros namuose Kretingos rajone. Kieme esančiame ūkiniame pastate pasieniečiai aptiko įmantrią slėptuvę. Pastūmus sieną paaiškėjo, kad dalis jos su visu mūru atsidaro tarsi durys. Už jų patenkama į nedidelę belangę patalpą, kurioje VSAT pareigūnai rado dar 250 litrų tokio pat skysčio.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

- Reklama -

Sutuoktiniai po apklausų paleisti, skyrus jiems kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti. Už tokią nusikalstamą veiką Kretingos rajono gyventojams gali būti paskirta bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Beje, dėl panašios nusikalstamos veikos šis vyras teisėsaugos pareigūnams įkliūva jau ne pirmą sykį. Paskutinį kartą policijos pareigūnai jį buvo sulaikę 2019 m. Tąkart teismas kretingiškiui skyrė 12,5 tūkst. eurų baudą.

Mikroautobusas „VW Transporter“ ir kanistrai su 910 litrų nelegalaus alkoholio saugomi VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė.

Aistė Žalnieraitienė
Valstybės sienos apsaugos tarnybos
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Pagėgių pasienio rinktinės
Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

Daugiau šios dienos įvykių ir nutikimų

spot_img