16.5 C
Kaunas
2024 / 06 / 25

Plungės mieste nustatyti nauji paukščių gripo atvejai

Ar jau skaitėte?

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pirmadinį specialistai nustatė dar du naujus labai patogeniško paukščių gripo H5N1 atvejus Klaipėdos ir Plungės meiste.

- Reklama -

VMVT, gavusi tyrimų rezultatus, nedelsiant ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių: LPPG virusu užkrėstose vietose pastatė informacinius ženklus apie nustatytą ligą, kuriuose nerekomenduojamas žmonių lankymasis, laukinių paukščių lesinimas bei informavo vietos savivaldybes apie nustatytus PG protrūkius.

Specialistai dar kartą primena nesilankyti vietose pažymėtose „LPPG užkrėsta vieta“, nelesinti laukinių paukščių, vengti kontakto su laukiniais paukščiais.

Jei kontaktą su laukiniais paukščiais vis dėlto turėjote laikykitės griežtos asmens higienos, jokiu būdu nesilankykite naminių paukščių vietose su galimai virusu užteršta avalyne ir rūbais.

Esant galimybei rekomenduojama ir apdengti naminių paukščių laikymo ar buvimo vietą, eliminuoti bet kokią kontakto su laukiniais paukščiais galimybę.

Laikyti paukščių lesalą uždarose patalpose. Nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti.

- Reklama -

Taip pat pirkti naminius paukščius tik iš legalių pardavėjų. O medžiotojams rekomenduojama elgtis atsargiai apdorojant paukščius, laikytis biologinio saugumo priemonių, išsivalyti ir dezinfekuoti naudotą inventorių.

Daugiau šios dienos įvykių ir nutikimų

spot_img