16.5 C
Kaunas
2024 / 06 / 25

Sąmyšį Kauno oro uoste kėlė neblaivus keleivis

Ar jau skaitėte?

Pasieniečiai Kauno oro uoste sulaikė iš Jungtinės Karalystės parskridusį vyrą, lėktuve padauginusį alkoholio ir ėmusį siautėti keleivių atvykimo salėje. Sulaikius keleivį paaiškėjo, kad jis turi, įtariama, suklastotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą.

- Reklama -

Trečiadienį prieš vidurnaktį Kauno oro uoste nusileidus iš Londono skridusiam lėktuvui, į gimtinę grįžo stipriai apgirtęs 44-erių kaunietis. Jis iš orlaivio išlipo, tada ėmė siautėti keleivių atvykimo salėje: keikėsi, įžeidinėjo kitus keleivius bei oro uosto darbuotojus, elgėsi agresyviai.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos pareigūnų prašymas nusiraminti ir nustoti pažeidinėti viešąją tvarką, vyrą paveikė priešingai – savo agresiją jis nukreipė prieš pasieniečius, ėmė juos koneveikti.

VSAT pareigūnams teko pažeidėją tramdyti specialiomis priemonėmis – panaudoti fizinę prievartą bei antrankius. Įsiaudrinusį keleivį pasieniečiai sulaikė ir pristatė į pasienio kontrolės punkto (PKP) patalpas.

Tyrimas alkoholio kiekio matuokliu parodė 2,99 promilės alkoholio, tai – sunkus girtumo laipsnis.

Kaip pranešė VSAT, tikrindami kauniečio pasą, pasieniečiai jame rado to paties asmens vardu 2018 m. išduotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą ir suabejojo dėl jo autentiškumo. Apklausiamas vyriškis tvirtino, jog dokumentas – tikras, o apie jo įsigijimą paaiškinti atsisakė.

- Reklama -

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, statutinių valstybės tarnautojų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymo ir jų garbės ir orumo pažeminimo pradėta administracinė teisena. Už šiuos pažeidimus oro uoste siautėjusio kauniečio laukia 30–140 eurų baudos.

Jam įteiktas šaukimas po mėnesio atvykti į Kauno oro uosto PKP, kai ten bus nagrinėjamos jo administracinės bylos.

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Chaosą oro uoste kėlęs vyras buvo pristatytas į Vilniaus pasienio rinktinę ir uždarytas laikino sulaikymo patalpoje.

Ingrida Steniulienė (ELTA)

ELTA Logo

Daugiau šios dienos įvykių ir nutikimų

spot_img