17.1 C
Kaunas
2023 / 09 / 30

Teismas atmetė buvusio Kupiškio mero D. Bardausko skundą: politiko mandatą VRK panaikino teisėtai

Ar jau skaitėte?

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė buvusio Kupiškio rajono mero Dainiaus Bardausko skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo panaikinti jo mandatą. Teismas nutarė, kad politiko mandatas panaikintas teisėtai.

- Reklama -

D. Bardauskas, apskundęs VRK sprendimą LVAT, pažymėjo, kad komisijos sprendimas panaikinti jo mandatą nebuvo pakankami aiškus, motyvuotas, politikas tikino, jog priimant sprendimą, jis esą nebuvo išklausytas.

Buvęs meras taip pat pabrėžė, kad gegužę apkaltinamąjį nuosprendį korupcijos byloje jo atžvilgiu paskelbęs Apeliacinis teismas uždraudė jam 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame, viešajame ir privačiame sektoriuose, tačiau, D. Bardausko įsitikinimu, jam nebuvo atimta teisė dirbti meru, nes į šias pareigas asmeuo ne paskiriamas, o į jas renkamas.

LVAT šie argumentai neįtikino ir D. Bardausko skundą teisėjų kolegija atmetė kaip nepagrįstą.

Teismas pažymėjo, kad VRK turėjo tinkamai informuoti D. Bardauską apie klausimo dėl jo mandato panaikinimo svarstymą, sudaryti galimybę jam būti išklausytam. Tačiau, anot LVAT, ši procedūrinis pažeidimas nelaikytinas esminiu, o pats VRK sprendimas naikinti D. Bardausko mandatą, atsižvelgiant į apkaltinamąjį teismo sprendimą jo atžvilgiu, buvo teisėtas.

„Teisėjų kolegija konstatuoja, kad VRK priėmė pagrįstą ir teisėtą sprendimą, kurį panaikinti nėra pagrindo“, – teigiama LVAT nutartyje.

- Reklama -

LVAT sprendimas yra neskundžiamas.

Apeliaciniam teismui gegužę pripažinus Kupiškio merą D. Bardauską kaltu dėl korupcijos ir uždraudus politikui 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame sektoriuje, VRK panaikino politiko mandatą.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, Apeliacinis teismas gegužę pripažino tuometinį Kupiškio rajono savivaldybės merą D. Bardauską kaltu dėl korupcinių veikų, skyrė jam 24,8 tūkst. eurų baudą ir uždraudė 4 metus dirbti vadovaujamą darbą valstybiniame, viešajame ir privačiame sektoriuose. Tai reiškia, kad įsiteisėjus teismo sprendimui, politikas nebegali tęsti veiklos dabartinėse pareigose.

Pats D. Bardauskas po teismo sprendimo tikino atsisakysiąs mero posto pats. Visgi, kaip Eltai anksčiau nurodė VRK atstovė Indrė Ramanavičienė, D. Bardauskas pats į komisiją nesikreipė.

Teismui pripažinus anksčiau išteisintą Kupiškio merą kaltu, savivaldybėje bus rengiami nauji rinkimai. Perbalsavimas turėtų būti surengtas ne vėliau kaip per pusę metų nuo D. Bardausko mandato panaikinimo.

ELTA primena, kad pernai Panevėžio apygardos teismas (pirmos instancijos) Kupiškio rajono savivaldybės merą D. Bardauską ir savivaldybės Kultūros centro direktorę Jolitą Janušonienę korupcijos byloje buvo išteisinęs. Tačiau Apeliacinis teismas konstatavo, kad D. Bardauskas yra kaltas dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, kurstymo suklastoti dokumentą.

D. Bardauskas Kupiškio rajono savivaldybei vadovauja trečią kadenciją (nuo 2015 m.), šiemet politikas mero rinkimus laimėjo kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas, tačiau šiuo metu jis narystę partijoje yra suspendavęs.

Gytis Pankūnas (ELTA)

 

spot_img
spot_img