18.5 C
Kaunas
2024 / 07 / 21

Teismas dukters dėl netinkamo gydymo netekusiai motinai priteisė 30 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti

Ar jau skaitėte?

Apeliacinis teismas panaikino apygardos teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas 20-metės dukters dėl netinkamo gydymo netekusios motinos ieškinys dėl 60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo, ir ieškinį tenkino iš dalies – motinai iš gydymo įstaigos priteisė atlyginti 30 tūkst. eurų neturtinę žalą.

- Reklama -

Kaip teigiama Apeliacinio teismo pranešime spaudai, bylos duomenimis, ieškovės duktė dėl pablogėjusios sveikatos, gerklės patinimo, skausmo atvyko į pirminės sveikatos priežiūros centrą ir kreipėsi į šeimos gydytoją, kuris jai suteikė asmens sveikatos priežiūros paslaugas, išdavė medicininę pažymą dėl neatvykimo į darbą, darbo biržą ar ugdymo įstaigą ir nurodė būklei negerėjant kreiptis dėl pakartotinės konsultacijos. Po kelių dienų pacientė namuose pradėjo dusti, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, tačiau atvykusiems medikams nepavyko išgelbėti pacientės gyvybės.

Pirmosios instancijos teismas konstatavo, kad nėra pagrindo tenkinti dukters netekusios moters ieškinio, nes tiek teismo ekspertizės išvados, tiek kiti byloje surinkti įrodymai leidžia daryti išvadą, kad šeimos gydytojo neatlikti apžiūros ir ištyrimo veiksmai neturėjo įtakos pacientės sveikatos būklei ir nelėmė jos mirties. Pacientė buvo ištirta ir apžiūrėta remiantis jos skundais, nustatyta diagnozė atitiko anamnezę ir apžiūros duomenis, o gydymas buvo paskirtas tinkamai.

Bylą žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi Apeliacinio teismo teisėjų kolegija, įvertinusi byloje surinktus įrodymus, nesutiko su pirmosios instancijos teismo išvada, kad nagrinėjamu atveju sveikatos priežiūros paslaugos buvo suteiktos tinkamai.

„Apeliacinės instancijos teismas priėjo prie išvados, kad pacientei asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo suteiktos nekokybiškai, nesilaikant sąžiningo, protingo ir atidaus profesionalo veiksmų standarto bei maksimalių pastangų kriterijaus. Gydymo įstaigoje pacientei nebuvo paskirti ir atlikti reikalingi tyrimai, žinant, kad pacientė ne kartą buvo sirgusi pneumonija“, – teigiama Apeliacinio teismo pranešime spaudai.

Apeliacinis teismas pažymėjo, kad jeigu šeimos gydytojas, vadovaudamasis jo veiklai taikomais standartais, taip pat atsižvelgdamas į anksčiau pacientei buvusius pneumonijos atvejus, būtų buvęs atidus, dėjęs maksimalias pastangas ir būtų nusprendęs atlikti papildomą pacientės ištyrimą, tai būtų galėję padėti tiksliau nustatyti pacientei buvusios kvėpavimo takų infekcijos pobūdį, sunkumą ir, tikėtina, būtų leidę nuspręsti dėl efektyviausių gydymo veiksmų, tinkamesnės pacientės sveikatos priežiūros ir tai būtų padėję išvengti neigiamų padarinių.

- Reklama -

Įvertinus motiną ir mirusią dukterį siejusį artimą ryšį, didelius motinos neigiamus išgyvenimus dėl netekties, dėl kurių pablogėjo jos sveikata, atsižvelgus į tai, kad gydymo įstaiga pacientei suteikė netinkamas sveikatos priežiūros paslaugas dėl nepakankamo rūpestingumo, iš gydymo įstaigos motinai priteista atlyginti 30 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Šis Apeliacinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Daugiau šios dienos įvykių ir nutikimų

spot_img