18 C
Kaunas
2024 / 07 / 22

VMVT: nustatytas dar vienas AKM protrūkis kiaulių laikymo vietoje Vilkaviškio rajone

Ar jau skaitėte?

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pirmadienį nustatė dar vieną afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį Vilkaviškio rajone, Skardupių kaime, kiaulių laikymo vietoje.

- Reklama -

Pasak VMVT, šį kartą, į teritorinį padalinį kreipėsi kiaulių laikytojas, kadangi iš šešių jo laikytų kiaulių, viena netikėtai nugaišo. VMVT inspektoriams nuvykus pas kiaulių laikytoją į ūkį paimti mėginių, buvo rasta dar viena nugaišusi kiaulė.

AKM mėginiai buvo atrinkti tiek iš gaišusių, tiek ir iš likusių gyvų sergančių kiaulių ir pristatyti tyrimams į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą (NMVRVI), kuris patvirtino, kad visos kiaulės užsikrėtusios AKM. Šiandien bus nugaišintos ir saugiai sunaikintos likusios kiaulės ūkyje bei atlikta pirminė ūkio dezinfekcija, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

VMTM duomenimis, atstumas nuo pirmojo iki antrojo AKM protrūkio yra daugiau kaip 20 km. Pagal pirminę surinktą informaciją, tarp užkrėstų ūkių kontakto nebuvo, todėl šie protrūkiai nėra siejami tarpusavyje.

„AKM toliau sparčiai plinta ne tik mūsų šalyje, tačiau ir kaimyninėse šalyse – apie pirmąjį šios ligos protrūkį vakar pranešė ir Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba, kuomet AKM buvo nustatytas kiaulių ūkyje, kuriame buvo laikoma 101 kiaulė. Lenkijoje pranešta apie šeštąjį protrūkį – šį kartą ūkyje su 1779 kiaulėmis. Taip pat AKM pirmą kartą istorijoje nustatytas Bosnijoje ir Hercegovinoje, kur AKM įsisuko į ūkį su 1 kiaule bei Kroatijoje, kur AKM nustatytas dviejuose kiaulių ūkiuose su 8 ir 40 kiaulių. Nuo šių metų pradžios 13 Europos valstybių Europos Komisijos Gyvūnų ligų pranešimų sistema informavo apie 309 protrūkius kiaulių laikymo vietose, kuriuose dėl AKM sunaikintos 110 684 kiaulės. Deja, bet didžioji dalis protrūkių įvyko tose vietose, kur nuolat registruojami AKM protrūkiai šernuose.“ , – pranešė VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas

Aplink ūkį VMVT specialistai nustatė apsaugos ir priežiūros zonas, sudarė epizootinio tyrimo grupę, siekdama nustatyti ligos į kiaulių laikymo vietą patekimo kelius. Aplink ligos židinį nustatytose apsaugos ir priežiūros zonose bus pradėtas vykdyti kiaulių laikymo vietų surašymas ir laikomų kiaulių deklaravimas. Pirminiais duomenimis, komerciniai kiaulių ūkiai į apsaugos ir priežiūros zonas nepatenka, pažymima pranešime žiniasklaidia.

- Reklama -

Apie kiaulių laikymo vietoje nustatytą AKM protrūkį informuota Europos Komisija ir Europos Sąjungos valstybių narių veterinarijos tarnybos, praneša VMVT.

 

Daugiau šios dienos įvykių ir nutikimų

spot_img