18 C
Kaunas
2024 / 07 / 22

Žiniasklaida: Akmenės rajono meras dalį įsisavintų lėšų grąžino į savivaldybės biudžetą

Ar jau skaitėte?

Ketvirtadienį Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas pasitikrino praėjusios kadencijos tarybos nario išlaidų ataskaitas ir grąžino dalį lėšų į savivaldybės biudžetą, skelbia portalas „15min“.

- Reklama -

Akcijos „Skaidrinam“ iniciatorius Andrius Tapinas šią savaitę paskelbė, kad baigiami analizuoti Klaipėdos ir Akmenės rajonų tarybų duomenys. Jis užsiminė, kad vienas iš merų pradėjo skubiai grąžinti pinigus. Ketvirtadienį „15min“ išsiaiškino, kad tai – Akmenės rajono meras V. Mitrofanovas.

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas pasitikrino praėjusios kadencijos tarybos nario išlaidų ataskaitas ir grąžino dalį lėšų į savivaldybės biudžetą. Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Pats V. Mitrofanovas tikina, jog pinigus grąžino siekdamas išvengti nepagrįstų manipuliacijų.

„Aš patikslinau ataskaitą ir grąžinau apie 1,4 tūkst. eurų (…) Tai tiesiog buvo kuro sąnaudos, kur kiltų tam tikrų abejonių“, – pripažino ilgametis savivaldybės vadovas.

„Kad nekiltų kažkokių nepagrįstų manipuliacijų, aiškinimųsi, tai tiesiog priėmiau sprendimą“, – pridūrė jis.

Jis atskleidė, kad per 2019–2022 metų kadenciją įsisavino apie 13,1 tūkst. eurų, skirtų tarybos nario išlaidoms padengti, jis daugiausia kompensavosi degalus.

- Reklama -

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

STT jau yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl Vilniaus miesto, Kauno miesto, Šiaulių miesto, Kauno rajono, Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Ignalinos, Jonavos, Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Ukmergės, Pasvalio, Prienų rajonų bei Kretingos, Utenos ir Birštono, Panevėžio, Telšių, Radviliškio, Joniškio savivaldybių.

Iš 19 pradėtų tyrimų įtarimai dėl skaidrumo panaudojant savivaldybių tarybų nariams skirtas lėšas pareikšti Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui, buvusiam Alytaus merui Algirdui Vrubliauskui bei buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Sergejui Dmitrijevui.

Martyna Pikelytė (ELTA)

 

Daugiau šios dienos įvykių ir nutikimų

spot_img